Cenne trzy punkty Skry przed przerwą zimową

Skromnym, ale bardzo cennym zwycięstwem 1–0 zakończyło się sobotnie spotkanie Skry Częstochowa z GKS Bełchatów. Podobnie jak przed tygodniem w starciu z Ruchem Chorzów bohaterem spotkania został Piotr Nocoń, który w 77. minucie po podaniu Napory pokonał bramkarza Gieksy.

Sobotnie spotkanie było udanym rewanżem za mecz z 11 sierpnia, kiedy bełchatowianie wygrali 3:0. Ostatni w tym roku mecz przy Loretańskiej był dobrym widowiskiem, choć padało też wiele niecelnych strzałów z obu stron. Optyczna przewaga Skry utrzymywała się przez niemal całe spotkanie i podopieczni trenera Pawła Ściebury zanotowali kolejne cenne trzy punkty. Skra swoje ostatnie pięć spotkań zagrała na Lorecie i żadnego nie przegrała. Skrzacy nie dali sobie wbić żadnego gola. W sumie zanotowali trzy zwycięstwa po 1–0 (z Siarką Tarnobrzeg, Ruchem Chorzów i GKS Bełchatów). Dwa spotkania z Radomiakiem Radom i Górnikiem Łęczna zakończyły się bezbramkowymi remisami.

Przerwę zimową Skra przeczeka na bezpiecznym 9. miejscu w tabeli. Po 21 seriach spotkań Skrzacy zdobyli 28 punktów. Biorąc pod uwagę cały sezon, podopiecznym Pawła Ściebury oraz całemu sztabowi szkoleniowemu należą się wielkie brawa za ambicję i wolę walki.