Jeleniewski zwycięzcą Szabli Kmicica

IMG_0636

Już od wielu lat w historii czarnego sportu nie spotkaliśmy się z takim przypadkiem zakończenia zawodów. Z powodu niesprzyjającej pogody w Częstochowie, turniej został przerwany po szesnastu biegach. Trzech zawodników: Daniel Jeleniewski, Rune Holta oraz Mateusz Szczepaniak zakończyli zawody z taką samą liczbą punktów. Jak przewiduje regulamin, o końcowym wyniku meczu zdecydowało losowanie. Tym razem los uśmiechnął się do Daniela Jeleniowskiego, drugie miejsce przypadło Mateuszowi Szczepaniakowi, a trzecie miejsce zajął Rune Holta. Zmagania przyniosły kibicom czarnego sportu wiele emocji. Z bardzo dobrej strony pokazał się popularny Szumina oraz Sebastian Ułamek, którzy zdobyli kolejno 10 i 9 punktów.

Niestety na torze nie pojawiło się czterech zawodników, zabrakło Zbigniewa Sucheckiego, Roberta Miśkowiaka, Nicklasa Porsinga i Karola Barana. Podziwiać więc mogliśmy zmagania Adriana Gomólskiego, Borysa Miturskiego, Oskara Ajtnera-Golloba i Łukasza Przedpełskiego.

W pamięci kibiców na pewno pozostanie bieg dwunasty, w którym to Borys Miturski zaliczył groźnie wyglądający upadek. Motocykl niemalże „wyskoczył” spod zawodnika, doprowadzając do bolesnych obrażeń i wykluczenia z rywalizacji w powtórce. Ponadto w turnieju tym zanotowano nowy rekord toru. W biegu 7 Mateusz Szczepaniak osiągnął czas 65,94 sekund.