Kolejna porażka AZS-u

????????

Niestety trwa zła passa siatkarzy AZS-u Częstochowa. Wczorajsze (13 lutego) spotkanie akademików z drużyną Onico AZS Politechnika Warszawska zakończyło się porażką naszej drużyny 1:3. Była to już czternasta z rzędu przegrana częstochowian w rozgrywkach PlusLigi w tym sezonie. Porażka tym boleśniejsza, że w pierwszym secie groźnie wyglądającej kontuzji doznał dobrze spisujący się w ostatnich spotkaniach Michał Szalacha. Pomimo tego przykrego zdarzenia nasi siatkarze zwyciężyli w tym secie 25:16. W następnych partiach już nie było tak optymistycznie. Drugi set, choć dość wyrównany, w końcówce padł łupem warszawian, którzy zwyciężyli 25:18. Dramatyczny przebieg miał set trzeci, w którym częstochowianie mieli już piłkę setową. Nie potrafili jednak postawić kropki nad „i”. Przegraliśmy ten set na przewagi 30:28. W czwartej partii nasza drużyna uległa 25:22 i czternasta kolejna przegrana w sezonie stała się faktem.
Przed akademikami kolejne spotkanie w rozgrywkach PlusLigi. W piątek 17 lutego częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z drużyną BBTS Bielsko-Biała. Obecnie AZS Częstochowa zajmuje ostatnie, szesnaste miejsce w tabeli rozgrywek. Na swoim koncie drużyna ma 10 punktów zdobytych w 21 spotkaniach.

AZS Częstochowa – Onico AZS Politechnika Warszawska 1:3
(25:16, 18:25, 28:30, 22:25)

AZS: Tomasz Kowalski, Moroz, Buniak, Szalacha, Szymura, Janus, Adam Kowalski (libero) oraz Grebeniuk, Polański, Buczek, Szlubowski.
Onico: Firlej, Samica, Wrona, Filip, Łapszyński, Kowalczyk, Olenderek (libero) oraz Mikołajczak, Kwolek, Smoliński.