Kolejne zwycięstwo Rakowa Częstochowa

Trwa dobra passa Rakowa Częstochowa. RKS pokonał w sobotę Garbarnię Kraków 1:0 w ramach 26. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo dzięki trafieniu Andrzeja Niewulisa w 33.minucie spotkania. Trener Marek Papszun dokonał kilku zmian w składzie względem meczu ze Stomilem Olsztyn. Od pierwszej minuty zagrał m.in. Rafał Figiel, który w tym spotkaniu pełnił funkcję kapitana zespołu. Poza nim w wyjściowej jedenastce zagrali też Sebastian Musiolik i Marcin Listkowski. Na pomeczowej konferencji prasowej trener gości Bogusław Pietrzak gratulował Rakowowi zwycięstwa, jednak nie ukrywał, że liczył na urwanie punktu liderowi rozgrywek:

Dobrze grę swojego zespołu oceniał trener Rakowa, Marek Papszun, choć żałował kilku niewykorzystanych sytuacji bramkowych:

Marek Papszun ocenił również grę Rafała Figla, który do długiej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił do zespołu:

Teraz przed zawodnikami Rakowa kilka dni treningów. W następnej kolejce Fortuna 1 Ligi „Czerwono-Niebiescy” zmierzą się 6 kwietnia w Mielcu z miejscową Stalą.

Raków Częstochowa – Garbarnia Kraków 1:0 (1:0)
Bramka: Andrzej Niewulis (33.)
Raków: Gliwa – Petrasek, Niewulis, Kasperkiewicz, Kun, Sapała, Figiel (77. Schwarz), Malinowski (89. Friday Eze), Listkowski, Szczepański (69. Bartl), Musiolik
Garbarnia: Cabaj – Firlej (63. Kiebzak), Garzeł, Kalemba, Krykun (63. Serafin), Lech, Pyciak, Słoma, Szywacz, Włodyka, Wójcik (87. Masiuda)