Mistrzyni Freestylu Footballu z Częstochowy

freestyle football mistrzyni

Częstochowianka Kalina Matysiak zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata Freestyle Football – Super Ball 2016! Mistrzostwa odbywały się w dniach 15 – 20 sierpnia w czeskim Libercu. W 8 kategoriach startowało 230 zawodników z 40 krajów.

Zawodnicy grupy R-Style z Częstochowy przywieźli z tych zawodów 2 medale. W kategorii Female Battles na najwyższym stopniu podium stanęła Kalina Matysiak. Częstochowianka wygrała eliminacje, w półfinale pokonała zawodniczkę USA. W decydującym starciu jej rywalką była Słowaczka, którą pokonała głosami sędziów 5-0. Drugi, brązowy medal w kat. Routine, drugi rok z rzędu zdobył Adrian Franc, którego jest to już trzecie podium na tych zawodach.

W tym roku Kalinę Matysiak czeka jeszcze jedna wielka impreza – zawody z cyklu F3 World Tour w Melbourne w Australii, gdzie startuje 8 najlepszych zawodniczek zaproszonych przez Światową Federację Freestyle Football.