Olsztynianka mistrzynią w Długodystansowym Biegu Górskim!

Edyta_16.2

Edyta Lewandowska, mieszkanka Olsztyna zdobyła złoto w Mistrzostwach Polski w Długodystansowym Biegu Górskim ,,Wielka Prehyba”, które miały miejsce 23 kwietnia 2016 r. w Szczawnicy. Dla Edyty, multimedalistki z bieżni, przełajów i biegów asfaltowych z rekordem w maratonie 2.33.00 był to debiut na górskiej, długodystansowej trasie biegowej, stąd też jej wygrana wywołała ogromną sensację wśród startujących, doświadczonych biegaczek.

Na starcie stanęła bowiem cała czołówka biegaczy górskich oraz ultra maratończyków. Wśród mężczyzn wymieniano faworytów: Marcina Świerca, Bartosza Gorczycę. W gronie kobiet faworytką była doświadczona biegaczka górska Ewa Majer, wymieniano także Natalię Tomasiak czy Dominikę Stelmach. Jednak to właśnie olsztynianka od samego początku dyktowała warunki biegu. Wygrała niezagrożona ze sporym zapasem sił. Biegła swobodnie, poprawiając rekord trasy aż o 26 minut! Dzięki takiemu wynikowi ma teraz swojej kolekcji medalowej 20 krążek z Mistrzostw Polski.

Mam ogromny zapas, nie był to mój start docelowy, trenowałam bardzo spokojnie, szczyt formy szykuję na dalszą część sezonu. Nadal jednak brakuje mi partnera finansowego, który pozwoliłby mi na komfortowe przygotowania do docelowych imprez. Mam nadzieję, że to się zmieni… – informuje Edyta Lewandowska.

Złoty medal Mistrzostw Polski i tytuł Mistrzyni Kraju w Maratonie Górskim, dał Edycie Lewandowskiej kwalifikację udziału w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Słowenii , 18 czerwca 2016r.