Patrycja Pacak mistrzynią świata w akrobacji szybowcowej!

Patrycja Pacak z Aeroklubu Częstochowskiego zdobyła złoty medal podczas 10. Szybowcowych Mistrzostw Świata w Akrobacji w klasie Advanced. Zawody rozgrywano od 18 lipca na rumuńskim lotnisku Deva.

Częstochowianka wczoraj wróciła do Polski, dziś na pl. Biegańskiego oficjalnie powitali ją kibice.

W mistrzostwach wystartowało łącznie 31 zawodników z 13 państw. Na podium za Patrycją Pacak uplasowali się Rumun Octav Alexan i Francuz Charlie Louapre. Jak mówi prezes częstochowskiego Aeroklubu Włodzimierz Skalik, jego podopieczna jest pierwszą kobietą w historii tych zawodów, która zdobyła złoty medal.

Patrycja Pacak z lotnictwem jest też związana zawodowo – wchodzi w skład Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.