Po pięciu setach AZS uległ MKS-owi Będzin

AZS Częstochowa - MKS Będzin fot. ZD

Porażką AZS-u Częstochowa 2:3 zakończyło się sobotnie (19 listopada) starcie z MKS-em Będzin. To 6. porażka częstochowian w dziewięciu kolejkach PlusLigi.
Po pierwszym secie, wygranym przez częstochowian 25:19, wydawało się, że mecz powinien zakończyć się pomyślnie dla zawodników AZS-u. Jednak w drugiej partii to zawodnicy z Będzina byli górą, wygrywając seta 25:18. Set trzeci przejdzie chyba do historii tej kolejki rozgrywek. Ponad 40. minutowe starcie zakończyło się sukcesem MKS-u 34:32. Nie brakowało tutaj zwrotów akcji, raz prowadziła jedna drużyna, raz druga. W końcówce partii, w opinii wielu komentatorów spotkania, przez nie do końca właściwe decyzje sędziego to zawodnicy z Będzina schodzili na przerwę prowadząc w spotkaniu 2:1. Czwarty set zakończył się zwycięstwem częstochowian 25:18, ale nasi zawodnicy chyba zbyt dużo sił w nim stracili, bo tie break padł łupem przeciwników, którzy właściwie cały czas kontrolowali w nim grę.
Należy mieć nadzieję, że zawodnicy AZS-u Częstochowa odbudują się fizycznie i psychicznie po tej porażce, ponieważ naszą drużynę czekają jeszcze w tym miesiącu dwa niezwykle trudne spotkania: 26 listopada na wjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz 30 listopada gościć w Częstochowie będzie Asseco Resovia Rzeszów.