Początek rundy wiosennej niekorzystny dla Rakowa

Za nami mecz 21. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym zawodnicy RKS Raków Częstochowa zmierzyli się z Lechem Poznań na ich stadionie. Chociaż podopieczni Marka Papszuna dzielnie walczyli, spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0.

Mecz skomentował Marek Papszun – trener częstochowian:

Od pierwszej minuty oglądaliśmy bardzo wyrównane i ekscytujące spotkanie, gdyż żadna z drużyn nie zamierzała poprzestać na defensywie. Zarówno czerwono-niebiescy, jak i kolejorz mieli sporo okazji na zdobycie pierwszej bramki.

Dopiero w drugiej połowie meczu sytuacja zaczęła się zmieniać. Lech Poznań w 68. minucie po rzucie karnym Christiana Gytkajera wysunął się na prowadzenie. Kolejnymi trafieniami Tymoteusza Puchacza (81. minuta) i Jakuba Modera (88. minuta) zapewnił sobie prowadzenie, którego nie oddał do końca meczu. O swojej radości ze strzelonego gola mówi Jakub Moder – piłkarz Lecha Poznań:

Porażka RKSu Częstochowa nie złamała jednak w piłkarzach Rakowa ducha walki. Z tej przegranej zamierzają wyciągnąć lekcje, które pomogą im wygrać następny mecz. Swoimi spostrzeżeniami dzieli się Igor Sapała – pomocnik drużyny RKS Raków Częstochowa:

W kolejnej kolejce czerwono-niebiescy zwierzą się na stadionie w Bełchatowie z Legią Warszawa. Początek spotkania o godzinie 20:00.