Raków gromi Zagłębie

mielec - rakow

Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali w meczu kontrolnym pierwszoligowe Zagłębie Lubin 4:1. Trener Radosław Mroczkowski zdecydował się w tym spotkaniu wystawić dwie jedenastki. Pierwszą bramkę dla częstochowian w 45. minucie z rzutu karnego, po faulu na Wojciechu Okińczycu zdobył Dariusz Pawlusiński.

Po przerwie częstochowianie prezentowali się jeszcze lepiej. Wynik spotkania podwyższył Daniel da Silva w 78. minucie. Później lubinianom udało zdobyć się gola kontaktowego, ale końcówka w wykonaniu Rakowa była już piorunująca. Wysoki zwycięstwo nad tak silnym rywalem z pewnością może napawać optymizmem przed rundą wiosenną. Kolejny mecz sparingowy częstochowianie rozegrają w sobotę w Gutowie Małym, a rywalem czerwono-niebieskich będzie GKS II Bełchatów.

Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 4:1 (1:0)

1:0 Dariusz Pawlusiński ’45 z karnego
2:0 Daniel Da Silva ’78
2:1 gol dla Zagłębia ’84
3:1 Artur Pląskowski ’86
4:1  Robert Brzęczek ’90

I połowa: Kos – Buczkowski, Cyfert, Radler, Waszkiewicz, Balogun, Reiman, Kmieć, Pawlusiński, Serafin, Okińczyc.
II połowa: Stępień – Krupa, Da Silva, Cyfert, Góra, Ł. Kowalczyk, Hoferica, Marchewka (Sz. Kowalczyk), Mońka (Holik), Brzęczek, Pląskowski