Raków inkasuje 3 punkty po popisie strzeleckim Okińczyca

rakow-720x404

Raków Częstochowa pokonał Błękitnych Stargard Szczeciński 3 -1 (2 -1) w meczu 14. kolejki II ligi piłkarskiej. Bohaterem spotkania w drużynie czerwono-niebieskich okazał się napastnik Wojciech Okińczyc, który zdobył wszystkie bramki dla gospodarzy, komplementując w ten sposób hat-tricka. Swój strzelecki popis napastnik Rakowa rozpoczął w 27. minucie, kiedy wykorzystał podanie Piotra Malinowskiego, minął golkipera gości Marka Ufnala i posłał piłkę do pustej bramki. Już trzy minuty później było 2-0. Arbiter spotkania Konrad Aluszyk podyktował rzut karny za faul na Dawidzie Kamińskim. Do jedenastki podszedł Okińczyc i pewnym strzałem ulokował futbolówkę przy lewym słupku bramki gości. Gdy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się dwubramkowym prowadzeniem Rakowa, gola dla Błękitnych zdobył w 45. minucie Maciej Więcek.
Przysłowiowy gol do szatni nie załamał graczy Rakowa. Na początku drugiej połowy bliscy szczęścia byli Okińczyc i Warchoł, ale na ich drodze stawał Ufnal. Okińczyc jednak dopiął swego i w 55. minucie meczu skompletował hat-tricka. Właśnie wtedy piłkę z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne Błękitnych Rafał Figiel, futbolówka minęła obrońców i bramkarza gości, a jej lot przeciął dopiero napastnik Rakowa, który z najbliższej odległości wpakował ją do statki i, jak się okazało, ustalił wynik meczu. Dogodne sytuacje do zdobycia gola mieli jeszcze Piotr Malinowski w 74. minucie oraz rezerwowy Dariusz Pawlusiński w doliczonym czasie gry, jednak na ich drodze stawał golkiper gości. Bohater meczu opuścił boisko w 76. minucie przy gorącym aplauzie częstochowskiej publiczności, a zastąpił go Maksym Kowal.
Zwycięstwo Rakowa nad Błękitnymi pozwoliło częstochowskiej drużynie na utrzymanie 3. miejsca w tabeli. Do prowadzącej Wisły Puławy czerwono-niebiescy tracą pięć punktów, a do wicelidera – Stali Mielec zaledwie trzy oczka. Kolejne spotkanie Raków rozegra na wyjeździe, 31 października (sobota, godz. 13.00), a jego rywalem będzie ostatni w tabeli Gryf Wejherowo.