Raków melduje się w ćwierćfinale Pucharu Polski

Rozegrane w mikołajkowy wieczór spotkanie 1/8 Pucharu Polski między Wigrami Suwałki, a Rakowem Częstochowa wyłoniło ostatniego, ósmego ćwierćfinalistę  tegorocznych rozgrywek.  W Suwałkach nie było niespodzianki. Raków pewnie pokonał Wigry 3-0. Gole dla częstochowian  strzelili Petr Schwarz w 11. minucie i Tomas Petrasek w 30. i 53.

Z liderem tabeli zaplecza ekstraklasy suwalczanie spotkali się u siebie na początku listopada w rozgrywkach Fortuna I ligi. Wigry, wtedy jeszcze prowadzone przez Kamila Sochę, przegrały 0:3. Od tamtej pory drużyna z Częstochowy wygrała cztery kolejne spotkania ligowe i przed czwartkową konfrontacją w Pucharze Polski była zdecydowanym faworytem.  Od początku spotkania inicjatywę przejęli goście z Częstochowy. W 10. minucie sfaulowany w polu karnym został Miłosz Szczepański  i sędzia Łukasz Szczech po konsultacji z VAR podyktował rzut karny dla Rakowa. Jedenastkę na 1–0 zamienił pewnym trafieniem Petr Schwarz. Szybko strzelona bramka pozwoliła podopiecznym Marka Papszuna kontrolować przebieg spotkania. W 30. minucie centrował w pole karne Schwarz, Niewulis przedłużył dośrodkowanie głową do Petraska, który po raz drugi pokonał bramkarza Wigier. Rezultatem 2-0 dla Rakowa zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Początek drugiej odsłony należał do gospodarzy, jednak ich przewaga nie przekładała się na rezultat. W 53 minucie goście z Częstochowy zadali decydujący cios. W zamieszaniu podbramkowym głową uderzał będący w kapitalnej  formie  Tomas Petrasek, piłka odbiła się od pleców obrońcy Wigier i ku rozpaczy gospodarzy wpadła do siatki. Było  3–0 dla Rakowa. Taki wynik utrzymał się do końca meczu. Raków pewnie i zasłużenie wygrał z Wigrami i dołączył do pozostałych siedmiu zespołów, które po wtorkowych, środowych i czwartkowych meczach zameldowały się w ćwierćfinale tegorocznej edycji Pucharu Polski.

Piłkarze Rakowa od sierpnia nie zaznali porażki. Ich ostatnich 20 meczów zakończyło się 15 razy wygraną, natomiast pięciokrotnie częstochowianie dzielili się punktami z innymi.  W Pucharze Polski czerwono – niebiescy jak na razie też nie mają sobie równych. Przypomnijmy, że w 1/16 odprawili z kwitkiem ekstraklasowego Kolejorza. Kto stanie na drodze piłkarzy Rakowa w walce o półfinał? Pozostałymi ćwierćfinalistami aktualnej edycji Pucharu Polski są zespoły Puszczy Niepołomice, Miedzi Legnica, Jagielloni Białystok, Odry Opole, Lechii Gdańsk, Legii Warszawa i Górnika Zabrze. Każdy z nich jest potencjalnym rywalem w kolejnej rundzie i zapewne każdy w zasięgu aktualnej ekipy prowadzonej przez Marka Papszuna. Najbliższego rywala czerwono – niebieskich w ¼ Pucharu Polski poznamy po piątkowym losowaniu. Na tym etapie krajowego pucharu będziemy mieli pięciu przedstawicieli LOTTO Ekstraklasy i trzy ekipy, występujące na co dzień w Fortuna 1. Lidze.

Dotarcie do ćwierćfinału to dla Rakowa czek  na 125.000. zł. Na półfinalistów czeka po 250.000 zł. Zespół, który zatriumfuje 2 maja 2019 r. na Stadionie Narodowym, wzbogaci się o 3.000.000 zł, a pokonany zabierze ze sobą 500.000.