Raków na fali – Mistrz Polski pokonany

24. kolejka PKO Ekstraklasy okazała się szczęśliwa dla piłkarzy RKS Raków Częstochowa. Czerwono-niebiescy pokonali na stadionie w Bełchatowie obecnego Mistrza Polski, Piasta Gliwice, 2:0 po bramkach Daniela Bartla i Felicio Brown Forbesa.
Raków od początku spotkania chciał pokazać, że o porażce z poprzedniej kolejki z Arką Gdynia już zapomniał. Częstochowianie grali spokojnie, kontrolując sytuację na boisku, dążąc do strzelenia pierwszego gola. Po raz pierwszy gliwiczanie wyciągali piłkę z bramki w 16. minucie po technicznym strzale Daniela Bartla z 18 metrów. Prowadzenie w meczu jeszcze bardziej zmotywowało piłkarzy Rakowa, którzy starali się iść za ciosem i kolejnym golem podwyższyć wynik. Jednak drużyna z Gliwic nie poddawała się, próbując, zwłaszcza w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy zagrozić bramce Jakuba Szumskiego. Zawodnicy Rakowa również mieli kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale niestety nie udało się ich wykorzystać i pierwsza część meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem częstochowian.
W drugiej połowie początkowo żadna z drużyn nie mogła zdobyć przewagi na boisku i zagrozić bramce rywala. Dopiero po kilkunastu minutach częstochowianie przeprowadzili kilka składnych akcji, ale nie udało się podwyższyć wyniku. Gliwiczanie również szukali swojej szansy, ale ich strzały były niecelne, bądź też skutecznie bronił Szumski. Kibice czerwono-niebieskich ponownie mieli okazję do radości w 80. minucie, kiedy to po akcji Tudora prawą stroną i dośrodkowaniu w pole karne, Felicio Brown Forbes spokojnym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali. Wynik 2:0 utrzymał się do końca spotkania.

Raków Częstochowa – Piast Gliwice 2:0 (1:0)
Bramki: Daniel Bartl (16.), Felicio Brown Forbes (80.)
Raków: Szumski – Mikołajewski, Petrasek, Jach, Tudor, Schwarz, Sapała, Poletanović (62. Brown Forbes), Bartl (39. Malinowski), Szczepański (78. Piątkowski), Musiolik
Piast: Plach – Rymaniak, Korun, Czerwiński, Kirkesov, Sokołowski (77. Jodłowiec), Hateley, Badia (71. Alves), Milewski, Felix, Tuszyński (58. Parzyszek)
Żółte kartki: Daniel Mikołajewski, Sebastian Musiolik, Tomas Petrasek – Jakub Czerwiński, Thomas Hateley