Raków pewnie pokonuję Wisłę Płock

Raków Częstochowa od początku tego sezonu imponuje swoją formą i utrzymuje się w ścisłej czołówce PKO Ekstraklasy. Piłkarze Rakowa przed piątkowym pojedynkiem byli rozdrażnieni remisem z Cracovią, w którym mogli czuć się oszukani decyzjami sędziów. Tym razem czerwono-niebiescy nie pozostawili złudzeń i zmiażdżyli rywali wygrywając 3:0. Wisła Płock nie oddała w tym meczu żadnego celnego uderzenia, co dobrze oddaje obraz tego spotkania.

Od początku było widać kto będzie kontrolował przebieg tego meczu. Minęło zaledwie 11. minut i Raków już prowadził. Tomasa Petraska można kryć indywidualnie, można skakać z nim do piłki w kilku piłkarzy, ale jeżeli dobrze zagrana piłka zmierza w okolice zasięgu głowy Czecha to kibice Rakowa mogą się już w zasadzie cieszyć z bramki. Kapitan czerwono-niebieskich po raz kolejny udowodnił swoje wybitne umiejętności gry głową i otworzył wynik po dośrodkowaniu Marcina Cebuli. To właśnie Marcin Cebula na początku drugiej połowy strzelił drugiego gola dla Rakowa. Nowy nabytek RKS-u wyszedł na dogodną pozycję po wirtuozerskim zagraniu piętką Davida Tijanicia. Słoweniec najwyraźniej pozazdrościł koledze bramki, bo w 66. minucie sam dołożył trafienie do asysty. Tym razem świetnie dogrywał zbiegający do środka Patryk Kun. Cebula i Tijanic mieli udział aż przy 11 (!) bramkach z 15 strzelonych przez częstochowian. Raków prowadząc 3:0 lekko się cofnął, ale do końca kontrolował przebieg meczu.

Mechanizm ustawiany przez zegarmistrza Marka Papszuna wydaje się funkcjonować coraz lepiej. Próżno szukać w Rakowie słabych punktów i po przerwie reprezentacyjnej częstochowian czeka pojedynek o fotel lidera z Górnikiem Zabrze.

Raków Częstochowa – Wisła Płock 3:0 (1:0)
1:0 – Tomas Petrasek 11′
2:0 – Marcin Cebula 48′
3:0 – David Tijanić 66′

Składy:

Raków: Jakub Szumski – Kamil Piątkowski, Tomas Petrasek, Maciej Wilusz – Fran Tudor (85′ Daniel Bartl), Marko Poletanović (80′ Petr Schwarz), Igor Sapała, David Tijanić (85′ Piotr Malinowski), Marcin Cebula (80′ Ivi Lopez), Patryk Kun – Vladislavs Gutkovskis (87′ Daniel Szelągowski)

Wisła: Krzysztof Kamiński – Damian Michalski (73′ Piotr Tomasik), Dusan Lagator, Alan Uryga – Damian Zbozień, Damian Rasak (60′ Aleksander Pawlak), Filip Lesniak, Dawid Kocyła (60′ Piotr Pyrdoł), Mateusz Szwoch (73′ Wojciech Szumilas), Angel Garcia – Patryk Tuszyński (60′ Cillian Sheridan)