Raków pokonał Lechię Gdańsk

Podczas niedzielnego (18.09) meczu 5. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał Lechię Gdańsk 2:1.

Był to rewanż za przegrany mecz z Lechią w Pucharze Polski. Bramki dla częstochowskiej drużyny zdobyli w 41. minucie Felicio Brown Forbes, a w 51. minucie Igor Sapała. Szkoleniowiec drużyny Marek Papszun jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych:

Honorowego gola dla Lechii Gdańsk w pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drugiej połowie zdobył z rzutu karnego Artur Sobiech. O porażce swojej drużyny mówi trener Piotr Stokowiec:

Pomocnik Rakowa Miłosz Szczepański twierdzi, że zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone:

W tabeli PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa z 6 punktami zajmuje 11. pozycję. W najbliższą sobotę, 24 sierpnia Czerwono-Niebiesy podejmą na stadionie w Bełchatowie Lecha Poznań. Początek meczu o 20.00.