Raków postrzelał sobie z Lechią

lechia rakow

Aż sześć goli padło w środowym (11.02) meczu sparingowym częstochowskiego Rakowa z Lechią Tomaszów Mazowiecki, rozegranym w Gutowie Małym. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego zremisowali 3:3 z niżej notowanym rywalem. Pierwsza połowa, dość niespodziewanie zdecydowanie należała do graczy Lechii, którzy do szatni schodzili z dwubramkową zaliczką. Po przerwie losy rywalizacji się jednak odwróciły, a wyrównanie czerwono-niebieskim dały dwa trafienia Joshuy Baloguna. Później raz jeszcze na prowadzenie wyszli gracze z Tomaszowa, ale odpowiedział na nie Artur Pląskowski w 88. minucie.

W sobotę (14.02) Raków rozegra kolejne dwa mecze kontrolne, tym razem już w Częstochowie. O godzinie 11.45 część kadry zmierzy się z III-ligową Omegą Kleszczów, pozostali natomiast o 14.00 zmierzą się ze swoim ligowym rywalem – Zniczem Pruszków. Oba mecze rozegrane zostaną na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Limanowskiego.

Raków Częstochowa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:3 (0:2)

0-1 gol dla Lechii ’12

0-2 gol dla Lechii ’27

1-2 Joshua Balogun ’58

2-2 Joshua Balogun ’80

2-3 gol dla Lechii ’82 z karnego

3-3 Artur Pląskowski ’88