Skra i Raków z kompletami punktów

Wynikiem 2:1 dla gospodarzy zakończyło się spotkanie drugoligowych zespołów Skra Częstochowa – Olimpia Elbląg. Emocji w sobotnim spotkaniu nie brakowało.

Gol zdobyty przez Skrę dopiero po godzinie gry, długo pozwalał gospodarzom utrzymywać się na prowadzeniu, ale w 88. minucie na 1:1 trafił Michał Markowski. Trzy punkty częstochowianom uratował jednak w ostatnich sekundach meczu Damian Nowak, a na pomeczowej konferencji prasowej trener Skry Paweł Ściebura nie szczędził gratulacji dla swojej drużyny:

Goście bliscy byli wywiezienia ważnego punktu z Częstochowy, ale ostatecznie skończyło się jedenastą już ligową porażką w tej kampanii. O trudnej sytuacji drużyny mówił trener Olimpii Adam Nocoń:

Jedną klasę rozgrywkową wyżej kolejne trzy punkty w walce o Ekstraklasę dopisał do swojego konta Raków. Częstochowianie w meczu z GKS-em Katowice objęli prowadzenie jeszcze przed przerwą za sprawą trafienia Tomasza Petraszka, a w ostatnim kwadransie dwukrotnie do siatki rywala trafił Sebastian Musiolik. Mówi trener gości Marek Papszun:

Dzięki wygranej Raków utrzymał 11-punktową przewagę nad ŁKS-em Łódź. GKS pozostaje w strefie spadkowej, do bezpiecznej, 15. lokaty traci 7 punktów. Mówi trener katowiczan Dariusz Dudek:

Kolejne piłkarskie emocje czekają częstochowskich kibiców już w najbliższą środę, kiedy to Raków podejmie w Pucharze Polski Legię Warszawa.