Skra dostała lekcję od Zagłębia

skra - piast II

Przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze III-ligowej Skry zmierzyli się w minioną sobotę (14.02) w Sosnowcu Zagłębiem. Rywale, występujący ligę wyżej nie zostawili podopiecznym Piotra Mrozka wątpliwości, co do różnicy, jaka dzieli te dwie ligi. Ponieważ obie drużyny mają sporą ilość zawodników, szkoleniowcy ustalili, ze oprócz dwóch połów po 45 minut zagrają jeszcze „dogrywkę”. Po pierwszej części spotkania to Skrzacy prowadzili 1:0, celnym trafieniem w 40. minucie popisał się Mateusz Górecki. Po zmianie stron, Zagłębie zaaplikowało częstochowianom aż cztery bramki. W dodatkowej połowie obie drużyny „użądliły” się po jednym razie.

Był to już dziesiąty mecz kontrolny Skry w tym okresie przygotowawczym. Kolejny sparing rozegra w najbliższą sobotę (21.02), na własnym terenie podejmując Lechię Tomaszów Mazowiecki. Nie dojdzie do skutku natomiast planowany na środę mecz z Rozwojem Katowice. – Środowe terminy były bardzo nieporęczne dla zawodników, którzy musieli sobie organizować zamiany w pracy. W takim terminie będziemy chcieli zagrać jedynie z Nadwiślanem Góra, bo budują tam bardzo ciekawą drużynę – powiedział dla oficjalnej strony klubu trener Piotr Mrozek.

Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)

0:1 – M. Górecki ’40
1:1 – Ł. Tumicz ’70
2:1 – Ł. Tumicz ’72
3:1 – S. Musiolik ’78
4:1 – H. Tylec ’84
5:1 – Ł. Tumicz ’98
5:2 – M. Konacki ‚108