TAURON AZS zostaje w I lidze

Tauron AZS Częstochowa pokonał w sobotę, 16 marca na własnym parkiecie drużynę UKS Mickiewicz Kluczbork w czwartym meczu fazy play-out 3:1 (25:21, 25:15, 21:25, 25:17) i zapewnił sobie utrzymanie w I lidze siatkówki mężczyzn.

Do połowy pierwszego seta walka była wyrównana. W drugiej partii podopieczni Piotra Łuki dosłownie zmiażdżyli rywali. W pewnym momencie prowadzili różnicą 11 punktów. W końcówce trzeciego seta goście odrobili straty i rozstrzygnęli go na swoją korzyść, ale na szczęście mecz udało się zamknąć w czterech partiach.

Piotr Łuka przyznał, że po fatalnym piątkowym meczu drżało mu serce:

MVP ostatniego meczu fazy play-out został Dawid Murek, który był liderem AZS-u w całym sezonie. O kapitanie biało-zielonych w samych superlatywach wyraża się trener Piotr Łuka:

Prezes Tauron AZS-u Częstochowa Kamil Filipski mówi, że cel został osiągnięty, choć przyznaje, że założenia przed sezonem były zupełnie inne:

Drużynie akademików życzymy spokojnego czasu odpoczynku i uporządkowania niezbędnych spraw organizacyjnych, aby w przyszłym sezonie powrócili do walki o awans do PlusLigi.