Wywalczone zwycięstwo

Dzisiejszy wieczór okazał się szczęśliwy dla kibiców drużyny Tauron AZS Częstochowa. W pojedynku z STS Olimpią Sulęcin w hali sportowej Uniwersytetu im. Jana Długosza, akademicy zwyciężyli 3:1 w setach. To pierwsze zwycięstwo od miesięcy.

Zawodnicy z Częstochowy rozpoczęli mecz w składzie: Nedeljkovic, Murek, Bieńkowski, Szewczyk, Borris, Romanutti, Bik. Po wyrównanej walce w końcówce pierwszego seta, akademicy przegrali 23:25. Stan meczu drużyna wyrównała w secie drugim, którego wygrała na przewagi 29:27. Trzeci set był zdecydowanie najbardziej wymagający zarówno dla zawodników, jak i dla cierpliwości kibiców. Ostatecznie siatkarze z Częstochowy wygrali 36:34, obejmując prowadzenie w meczu. Czwarty set poszedł już „gładko” – Tauron AZS Częstochowa wygrał 25:19, a tym samym cały mecz 3:1.

W najbliższą środę 27 lutego akademików czeka ostatni pojedynek przed play-outami, który rozegrają z drużyną Stal AZS PWSZ Nysą.

foto źródło: Tauron AZS Częstochowa