Raków przełamał się w Brzesku

mielec - rakow

Po dwóch porażkach z rzędu, w sobotę piłkarze Rakowa efektownie przebudzili się w Brzesku wygrywając z Okocimskim 3:0. Pierwsze fragmenty meczu należały do gospodarzy, ale to podopiecznym Jerzego Brzęczka udało się w 31. minucie zadać pierwszy cios. Po dośrodkowaniu Dariusza Pawlusińskiego z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Mariusz Holik i pokonał Ślęczkę. Na kolejne trafienie fani z Częstochowy musieli poczekać aż do 71. minuty, kiedy to w rolę egzekutora już samodzielnie wcielił się Pawlusiński. Wynik meczu, w 83 .minucie ustalił Artur Pląskowski wykorzystując bardzo dobre dogranie Łukasza Kmiecia.

Po wygranej nad spadkowiczem z pierwszej ligi częstochowianie awansowali na 5. pozycję w tabeli. Do prowadzącego ROW-u Rybnik po 11 seriach gier tracą tylko trzy punkty. W najbliższą sobotę (11.10) na Limanowskiego Raków podejmował będzie Błękitnych Stargard Szczeciński.

Okocimski Brzesko – Raków Częstochowa 0:3 (0:1)