Skromne zwycięstwo Rakowa

DSC_4308-720x481
We wczorajszym (16 sierpnia) wyjazdowym meczu RKS Raków Częstochowa zwyciężył z Górnikiem Wałbrzych 1:0. Piłkarze Rakowa mogli wrócić z Wałbrzycha z dużo lepszym rezultatem, gdyż stworzyli co najmniej kilka sytuacji, po których mogły paść gole.

W pierwszej połowie zarówno zawodnicy Górnika Wałbrzych, jak i podopieczni Jerzego Brzęczka stworzyli po kilka okazji do strzelenia bramki. W 16. minucie Robert Brzęczek trafił w poprzeczkę, nieco później okazji na zdobycie gola dwukrotnie nie wykorzystał Dariusz Pawlusiński.

Druga część spotkania rozpoczęła się pressingiem w wykonaniu zawodników Górnika. Jednak częstochowianie poradzili sobie z takim spsoboem gry przeciwnika. Z kilku strzałów na bramkę wałbrzyszan tylko ten Artura Pląskowskiego w 62. minucie okazał się celny. Częstochowianom nie udało się podwyższyć wyniku.

Górnik Wałbrzych – RKS Raków Częstochowa 0:1

0-1 Artur Pląsowski 62′