AZS Piąty w Memoriale Zdzisława Ambroziaka

azs

Siatkarze AZS Częstochowa zajęli piąte miejsce w Memoriale Zdzisława Ambroziaka w warszawskiej Arenie Ursynów. W sobotnim spotkaniu o piątą lokatę częstochowianie pokonali Effectora Kielce 3:1 (25:13, 25:23, 17:25, 25:13).
W pierwszym i czwartym secie – oba były wygrane przez AZS do 13 – przewaga częstochowskiej drużyny od samego początku nie podlegała dyskusji. Dobrze wśród Akademików grał Adrian Szlubowski, który liderował drużynie, a ta błyskawicznie zbudowała sobie przewagę. Również w drugiej partii inicjatywa należała do częstochowskiej drużyny, choć w końcówce kielczanie mieli szansę, by wygrać. Ostatecznie jednak 25:23 wygrał AZS. Tylko trzeci set – wygrany przez Effectora 25:17 – miał niekorzystny przebieg. Akademicy popsuli pięć z dziewięciu pierwszych zagrywek, co zbudowało przewagę kieleckiej drużyny. Na szczęście jednak w kolejnej partii zdominowali rywali i wygrali mecz 3:1. To drugie zwycięstwo AZS nad Effectorem w trakcie przygotowań do sezonu.

AZS Częstochowa – Effector Kielce 3:1 (25:13, 25:23, 17:25, 25:13)
AZS: Buczek, Szlubowski, Szalacha, Adamajtis, Szymura, Buniak, Adam Kowalski (libero) oraz Tomasz Kowalski, Polański, Janus, Grebeniuk, Moroz. Trener: Michał Bąkiewicz.

źródło: AZS Częstochowa