AZS UJD Częstochowa w finale Drużynowego Pucharu Polski Kobiet w tenisie stołowym
Częstochowa stała się areną finału Drużynowego Pucharu Polski Kobiet w Tenisie Stołowym. 10 maja w hali Akademickiego Centrum Sportowego Uniwersytetu Jana Długosza przy ul. Zbierskiego o krajowe trofeum walczyły cztery zespoły należące do krajowej czołówki.
Mowa o: Energa Manekin Toruń, MKS Lewart AGS Lubartów, PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów oraz gospodynie turnieju – Bebetto AZS UJD Częstochowa. Turniej był niezwykle interesujący, ponieważ na starcie stanęły drużyny, które w obecnym sezonie należą do ścisłej krajowej czołówki. Janusz Haszcz, trener tenisa stołowego AZS UJD Częstochowa.
Szczególną uwagę kibiców przyciągnął zespół z Rzeszowa (aktualny mistrz Polski), który do Częstochowy przyjechał w silnym krajowym składzie z Zuzanną Wielgos, Iloną Sztwiertnią, Oliwią Wątor i Aleksandrą Guzik. Joanna Paulina Narkiewicz, trenerka drużyny ekstraklasy kobiet w tenisie stołowym Bebetto AZS UJD Częstochowa wyjaśnia, że udział w finale był okupiony ciężkim wysiłkiem ze strony zawodniczek:
Wszystkie mecze Ekstraklasy i Drużynowego Pucharu Polski są ważną promocją tenisa stołowego, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Niedawno Uniwersytet Jana Długosza organizował Memoriał im. Agnieszki Pilawskiej, studentki, w którym uczestniczyło ok. 100 młodych zawodników.
Wyniki półfinałów:
PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Lewart AGS Lubartów: 4:1
Bebetto AZS UJD Częstochowa – Energa Manekin Toruń: 4:0
Wynik o trzecie miejsce:
Energa Manekin Toruń – Lewart AGS Lubartów: 4:1
Wynik finału:
PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Bebetto AZS UJD Częstochowa: 4:2
BNO
Galeria: Radio Fiat/BNO


