Bebetto AZS AJD liderem ekstraklasy

tosia

Trzecie zwycięstwo w ekstraklasie odniosły tenisistki stołowe Bebetto AZS AJD Częstochowa. Wygrały po wyrównanym , emocjonującym spotkaniu z SKSTS Sochaczew 3:2. Ponownie dopisali sympatycy małej piłeczki.

W meczu otwarciu Magdalena Sikorska wytrzymała mentalnie końcówkę piątego seta i pokonała Chinkę Riu Fang Dong 3:2. Drugi i czwarty pojedynek wygrała obecnie najlepsza pingpongistka Polski , uczestniczka igrzysk olimpijskich z Rio Katarzyna Grzybowska-Franc (wygrana z Roksaną Załomską i Magdaleną Sikorską po 3:0). W trzecim pojedynku Antonina Szymańska wygrała w trzech setach z doskonale znaną kibicom częstochowskim Agata Pastor-Gołda. W ostatnim spotkaniu niedzielnego wieczoru Roksana Załomska pokonała Dong Rui Fang 3:1.

Kolejny mecz Bebetto rozegra na wyjeździe z KTS Tarnobrzeg (1 października).

Bebetto AZS AJD Częstochowa – SKTS Sochaczew 3:2

Magdalena Sikorska – Rui Fang Dong 3:2 (8:11, 11:9, 11:8, 9:11, 11:8)

Roksana Załomska – Katarzyna Grzybowska – Franc 0:3 (4:11, 7:11, 6:11)

Antonina Szymańska – Agata Pastor – Gołda 3:0 (11:7, 12:10, 11:8)

Magdalena Sikorska – Katarzyna Grzybowska –Franc 0:3 (4:11, 9:11, 4:11)

Roksana Załomska – Rui Fang Dong 3:1 (11:8, 11:9, 9:11, 14:12)

W II lidze Bebetto AZS AJD II zremisowało z UKS Dalachów 5:5

Punkty dla AZS: Kinga Falarz -2,5 , Joanna Ściblak -1,5, Karolina Rakowska -1.