Brawo Norwid! Będzin pokonany!

źródło fot.: Exact Systems Norwid Częstochowa

Exact Systems Norwid Częstochowa w inauguracyjnym spotkaniu I Siatkarskiego Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego pokonał MKS Będzin 3:2.
Częstochowianie przystąpili do spotkania nieco zdeprymowani i wystraszeni tym, że mierzyć się będą z drużyną PlusLigową. Starali się prowadzić równorzędną walkę, ale będzinianie okazali się lepsi zarówno w pierwszym, jak i drugim secie. Zapowiadało się dosyć krótkie spotkanie. Jednak trzeci set to już inna gra Norwida. Więcej pewności siebie i wiara w swoje umiejętności przyniosły efekty – kolejne dwa sety zakończyły się zwycięstwem podopiecznych trenera Piotra Lebiody. W tie breaku częstochowianie kontrolowali przebieg gry, zdobytej kilkupunktowej przewagi nie oddali do końca i to oni cieszyli się z pokonania rywali.
W jutrzejszym finale turnieju Norwid zmierzy się ze zwycięzcą dzisiejszego półfinału PGE Skra Bełchatów – Cerrad Enea Czarni Radom.

Exact Systems Norwid Częstochowa – MKS Będzin 3:2 (19-25, 22-25, 25-20, 25-23, 15-11)
MVP spotkania: Daniel Kogut (Exact Systems Norwid Częstochowa)