Cenne trzy punkty Skry

Skromnym, ale bardzo cennym zwycięstwem 1–0 zakończyło się sobotnie spotkanie Skry Częstochowa z Błękitnymi Stargard Szczeciński, rozegrane w ramach 15. kolejki spotkań II ligi. Przez pierwsze kilkanaście minut meczu przy Loretańskiej wiało nudą, a żaden z zespołów nie stworzył klarownej sytuacji do strzelenia gola. W 15. minucie bliscy objęcia prowadzenia byli goście, którzy długo utrzymywali się przy piłce wyciągając obrońców Skry z pola karnego. Na niespodziewane podanie górą w pole karne zdecydował się Starzycki – podał wprost na głowę Brzeziańskiemu, który strzelił minimalnie obok lewego słupka bramki gospodarzy. Pierwsza połowa z lekką przewagą Błękitnych zakończyła się bezbramkowym remisem. Po pierwszej odsłonie obraz gry się zmienił. Skra zaczęła pewniej rozgrywać piłkę i wykorzystała swoją szansę zdobywając jak ważne dla niej 3 punkty. Bohaterem spotkania został w 80. minucie Damian Nowak, który po kilku strzałach na bramkę gości, które skończyły się na słupku i poprzeczce wreszcie pokonał bramkarza Błękitnych. Do końca meczu nic się nie zmieniło. Podopieczni Pawła Ściebury zdobyli niezwykle cenne trzy punkty. Po 15. seriach spotkań mają ich 14, co pozwala mieć nadzieję, że Skrzaci zaczną odbijać się od strefy spadkowej.

W następnej kolejce Skra zagra na wyjeździe ze spadkowiczem z I ligi – Pogonią Siedlce. 3 listopada w Częstochowie podejmie Siarkę Tarnobrzeg. Natomiast między 10 listopada, a 1 grudnia rozegrane zostaną jeszcze cztery kolejki. Tutaj poprzeczka zawieszona będzie znacznie wyżej. Skra podejmie kolejno Radomiaka Radom, Górnika Łęczna, Ruch Chorzów i GKS-Bełchatów. Wszystkie cztery drużyny zagrają na Lorecie.