Częstochowianin mistrzem Polski w nordic walking!

W sobotę 4 sierpnia w Osielsku koło Bydgoszczy rozegrano Mistrzostwa Polski Nordic Walking. Dwudziestosiedmioosobowa reprezentacja Viking Nordic Team Częstochowa wróciła z sześcioma medalami. Mistrzem Polski w kategorii M40 na dystansie 5 kilometrów został Daniel Wojtasiński.
Na tym samym dystansie w kategorii M30 brązowy medal wywalczył Michał Zarębski. Na dystansie 10 kilometrów srebrny medal zdobyła Mariola Pasikowska (K30), a brązowe Ewelina Suriak (K18) i Paweł Stępniewski (M18). W półmaratonie wicemistrzem Polski został Bogdan Barczyk (M50).
Mistrzostwa Polski wliczane są do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, którego kolejne etapy zostaną rozegrane w Potęgowie (19.08) i Hajnówce (8.09). Tegoroczne zawody w Osielsku były również polską eliminacją Pucharu Europy, którego finał będzie miał miejsce w austriackim Bleiburgu (29.09).