Częstochowska Skra pokonała Arkę Gdynia

W poniedziałek 20 września Skra Częstochowa pokonała w meczu wyjazdowym Arkę Gdynia 2:1. Choć był to dla Skry mecz wyjazdowy, wystąpiła ona w roli nominalnego gospodarza. Stadion częstochowskiej drużyny nie spełnia wymogów ligowych, dlatego rozgrywa ona swoje mecze poza Częstochową.

Bramki Dla Skry strzelili Szymon Szymański w 20. minucie oraz Kamil Wojtyra w 77. minucie. Jak podsumowuje Jakub Dziółka, trener Skry, mecz z Arką był trudny z uwagi na wysoką klasę rywali:

Dla Arki Gdynia porażka w meczu ze Skrą była totalnym zaskoczeniem. Stawiana w roli faworyta Arka przez około 70% czasu gry była w posiadaniu piłki oraz oddała 26 strzałów. Nie przełożyło się to jednak na końcowy wynik. Dariusz Marzec, trener Arki Gdynia podsumował grę swoich piłkarzy bardzo gorzkimi słowami:

Wskutek porażki, Arka zamiast awansować na 3. miejsce w tabeli, spadła na 9. lokatę. Tymczasem Skra przywiozła z Gdyni 3 punkty, z czego największą satysfakcję mają piłkarze. Kamil Wojtyra nie kryje radości ze zwycięstwa, podkreśla jednak, że Skra musiała się mocno napracować w tym meczu:

Następnym wyzwaniem stojącym przed Skrą będzie mecz z Widzewem Łódź już w najbliższy piątek 24 września. Spotkanie zostało zaplanowane na godz. 18:00. Jak mogliśmy usłyszeć, zarówno trener Skry jak i piłkarze zamierzają powtórzyć rezultat z Gdyni, przywożąc do Częstochowy kolejne 3 punkty.