Czy Exact Systems Norwid zrewanżuje się Olimpii Sulęcin?

Po przerwie świąteczno-noworocznej siatkarze w Tauron 1 Lidze wracają do rozgrywek. Exact Systems Norwid Częstochowa pierwszy ligowy mecz w 2022 roku rozegra dzisiaj w Sulęcinie z Olimpią.
Częstochowscy siatkarze będą mieć okazję do rewanżu za porażkę z Częstochowy. Ostatni mecz częstochowianie rozegrali 22 grudnia. W meczu Pucharu Polski przegrali z faworyzowaną PGE Skrą Bełchatów 1:3, choć po pierwszym secie częstochowianie prowadzili 1:0.
Kibice Exact Systems Norwid liczą, że częstochowscy siatkarze dobrze wykorzystali świąteczną przerwę i zbudowali formę na rundę rewanżową. Częstochowianie w 15 meczach zdobyli 17 punktów i zajmują 12. pozycję w tabeli Tauron 1 Ligi. To zdecydowanie poniżej oczekiwań działaczy i kibiców.
Do 10. w tabeli Olimpii Sulęcin Exact Systems Norwid traci 4 punkty, ale do 8. Legii Warszawa już 8 punktów. Jeśli częstochowianie myślą o czołowej ósemce i play off to muszą zacząć wygrywać, a dzisiejszy mecz w Sulęcinie będzie dobrą okazją do wywalczenia 7 zwycięstwa w sezonie i zdobycia ważnych punktów.