Eco-Team pokonał AZS Częstochowę 3:2

Eco-Team pokonał AZS Częstochowę 3:2, 08.01.2022/fot. Radio Fiat

Wynikiem 3:2 dla Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa zakończyło się sobotnie derbowe spotkanie (8 stycznia) z częstochowskim AZS-em.

Po wyrównanej walce z gospodarzami goście ustalili wynik meczu w Tie-breaku, wygrywając ostatniego seta 15:9. Mimo przegranej trener gospodarzy Rafał Legień był dobrej myśli, co do przyszłości zespołu:

„Czasami słabsze drużyny mobilizują się na tych lepszych” – to hasło było mobilizacją Eco-Teamu w walce z AZS-em Częstochowa. Trener tych pierwszych, Wojciech Pudo, mówił jednak, że ich drużyna nie jest słabsza, co udowodniła w sobotnim meczu:

Pierwszy set do 20 wygrali goście, drugi do 17 wygrali gospodarze. Identyczny wynik zakończył trzeciego seta. Kolejne dwie partie wygrał Eco-Team.