Exact Systems Norwid trafił na dzień Zaksy

graf.: Exact Systems Norwid

Osłabiony brakiem Tomasza Kryńskiego Exact Systems Norwid nie sprostał w środę Zaksie Strzelce Opolskie. Częstochowianie przegrali 2:3 i zamiast 3 punktów wywieźli ze Strzelec Opolskich tylko 1.
Mecz rozpoczął się dobrze dla częstochowian. Wygrali pierwszego seta i zgodnie z planem objęli prowadzenie. Później coś się jednak zacięło w grze. Zaksa z łatwością wygrała drugiego seta do 15, a po trzech partiach było już 2:1 dla gospodarzy. Siatkarze trenera Piotra Gruszki walczyli o zwycięstwo. Doprowadzili do tie-breaka, a w decydującym secie prowadzili nawet 9:6. I ponownie coś się zacięło. Exact Systems Norwid miał nawet piłkę meczową, ale jej nie wykorzystał. Końcówka seta należała do gospodarzy. Zaksa wygrała 16:14 i mogła cieszyć się ze zwycięstwa i 2 punktów. Nagrodę MVP otrzymał atakujący Zaksy Krystian Walczak, który w poprzednim sezonie był siatkarzem… Exact Systems Norwid. Po porażce w Strzelcach Opolskich Exact Systems Norwid ma na koncie 11 punktów i zajmuje 13. miejsce w Tauron 1 Lidze.

Zaksa Strzelce Opolskie – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (26:28, 25:15, 25:20, 22:25, 16:14)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Gibek, Zawalski, Długosz, Sługocki, Usowicz, Podborączyński (libero) – Biliński, Mucha, Wnuk, Łapszyński.