Fatalna końcówka sezonu w wykonaniu Skry. Piłkarze z Loretańskiej spadli do III ligi

Piłkarze prowadzeni przez trenera Konrada Geregę porażką w Kaliszu pogrzebali swoje szanse na grę w II lidze w kolejnym sezonie. Częstochowianie po słabej rundzie wiosennej pożegnali się w sobotę ze szczeblem centralnym.

KKS Kalisz, który miał matematyczne szanse na bezpośredni awans do Fortuna 1. Ligi ruszył do ataków. Do przerwy dla gospodarzy strzelali Gordillo i Bednarski. W drugiej połowie spotkania Przemysław Sajdak dał Skrze kontakt, ale cztery minuty później rzut karny wykorzystał Hubert Sobol. W doliczonym czasie gry, wynik na 4:1 ustalił Wojciech Maroszek.

Trener Konrad Gerega zaznaczył, że jego zespół nie udźwignął wagi spotkania w Kaliszu:

Szkoleniowiec Skry odwołał się do działań, które zostały podjęte po spadku z pierwszej ligi:

Trener Gerega opisał swój pierwszy pełny sezon w roli pierwszego szkoleniowca drużyny:

Wyniki na innych stadionach ułożyły się na tyle niekorzystnie, że częstochowianie w przyszłym sezonie zagrają w III lidze. Jest to drugi sezon z rzędu, w którym Skra spada do niższej klasy rozgrywkowej.