Głogów zdobyty, trzy punkty wróciły do Częstochowy!

Exact Systems Norwid Częstochowa wygrał z SPSem Chrobrym Głogów 3:0 (25:17, 29:27, 25:15) w meczu 20. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Najbardziej zacięta była druga partia spotkania. Ostatecznie trzy punkty do swojego konta dopisali błękitno-granatowi, którzy utrzymali pozycję lidera. Nagrodę MVP odebrał Rafał Sobański.
Pierwszą partię od skutecznego bloku rozpoczął Hubert Węgrzyn 1:0. Do stanu 6:6 drużyny grały równo. Kiedy w polu serwisowym pojawił się Krzysztof Gibek, goście odskoczyli na kilka oczek 9:6. Gospodarzy do walki poderwał Sebastian Lisicki 10:10. Od połowy tej partii warunki gry zaczęli dyktować goście 18:12. W polu serwisowym ręki nie zwalniał Daniel Popiela. Exact Systems Norwid do końca utrzymał koncentrację i wygrał pewnie 25:17. W ostatniej akcji błąd w ataku popełnił Patryk Napiórkowski.
Drugiego seta lepiej zaczęli przyjęzdni. Ani przez moment nie zwolnili ręki na zagrywce, między innymi Rafał Sobański 5:2. Chwilę później po stronie SPS Chrobrego równie dobrą dyspozycją odpowiedział Filip Biegun 7:8. Od tego momentu do końca już tej partii żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Zespoły rozegrały emocjonującą grę na przewagi 24:24. W niej chłodną głowę zachowali podopieczni Leszka Hudziaka. Dwa asy serwisowe z rzędu na stronę rywali posłał Gibek 29:27.
Zespół z Częstochowy podbudowany wygraną zaciętej końcówki, w kolejnym secie dość szybko narzuciła swój rytm gry 7:4. Goście w każdym elemencie prezentowali równy poziom gry 12:8. Dzięki temu udało im się zbudować kilkupunktową przewagę 16:10. Norwid do końca już kontrolował sytuację na parkiecie. Małym nakładem sił wygrywając trzecią partię 25:15 i cały mecz 3:0.

SPS Chrobry Głogów – Exact Systems Norwid Częstochowa 3-0 (17-25, 27-29, 15-25)