Intensywny weekend Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa!

Drugoligowcy Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa mają za sobą kilka bardzo intensywnych dni. Najpierw akademicy wywalczyli cenne zwycięstwo na trudnym terenie – biało-zieloni w piątek w wyjazdowym spotkaniu w trzech setach pokonali TKS Tychy, a już dwa dni później zmierzyli się w spotkaniu z liderem rozgrywek, Kęczaninem Kęty.

Częstochowianie do Tychów jechali podrażnieni wtorkową porażką z MKS-em Andrychów, która była pierwszą w tym sezonie. Reakcja siatkarzy AZS-u była błyskawiczna, a morale drużyny zostało szybko odbudowane. Gospodarze również liczyli na triumf we własnej hali i poprawę nastrojów po środowej przegranej w Kętach. To wszystko zwiastowało duże emocje.

Premierowa partia była bardzo zacięta. Najwyższe prowadzenie jednej lub drugiej drużyny to zaledwie dwa punkty. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali częstochowianie, a o ich zwycięstwie zadecydował blok duetu Nowakowski-Czyżyk, a następnie punktowa kiwka tego pierwszego. Bardzo podobny scenariusz miał miejsce w drugiej partii. Ponownie żadna z drużyn nie zdołała odskoczyć rywalom na więcej niż dwa „oczka”, a gra na przewagi przyniosła wygraną AZS-u. Częstochowianie poszli za ciosem w trzecim secie, w którym już na początku narzucili swój rytm gry i odskoczyli rywalom na pięć punktów (10:5). Tyszanie nie zwiesili jednak głów i zdołali doprowadzić do wyrównania. Sytuacja powtórzyła się w końcówce partii, kiedy z prowadzenia AZS-u 23:19, zrobił się remis po 23, a dodatkowo gracze TKS-u mieli w górze dwie piłki setowe. Ostatecznie z tego starcia górą wyszli częstochowianie, a kropkę nad „i” postawił podwójny blok biało-zielonych. Mówił po meczu kapitan zespołu Jędrzej Brożyniak:

Siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa mają za sobą bardzo intensywny weekend, bo już po jednym dniu przerwy, w niedzielę udali się na mecz do niepokonanego dotychczas lidera – Kęczanina Kęty. Tym razem akademicy ulegli niepokonanemu liderowi po bardzo wyrównanym pojedynku. Częstochowianie przegrywali już 2:0 w setach, ale zdołali doprowadzić do tie-breaku. W ostatniej odsłonie meczu triumfowali jednak gospodarze. Spotkanie podsumował zawodnik AZS-u Damian Zygmunt:

TKS Tychy : Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (22:25, 24:26, 30:32)
UMKS Kęczanin Kęty : Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:2 (26:24, 25:23, 22:25, 22:25, 15:11)