Jest kolejna wygrana: Raków – Śląsk 2:0

W 27. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Raków Częstochowa wygrał w piątek 23 kwietnia ze Śląskiem Wrocław 2:0 (0:0). W 48. minucie gola strzelił Daniel Tijanić, w 85. minucie podwyższył Marcin Cebula. Śląsk od 73. minuty grał w osłabieniu, gdy czerwoną kartkę dostał Konrad Poprawa.
Dla Rakowa, który od powrotu do ekstraklasy grał w Bełchatowie, było to pierwsze od dwóch lat ligowe spotkanie w Częstochowie, a pierwsze od 23 lat w najwyższej klasie. Dlatego to zwycięstwo było dla trenera Marka Papszuna bardzo ważne:

Na cztery mecze przed końcem rozgrywek wiadomo już na pewno, że sezon 2020/2021 Raków zakończy z medalem mistrzostw Polski! Po zwycięstwie Legii Warszawa z Lechią Gdańsk w 27. kolejce PKO Ekstraklasy stało się jasne, że czerwono-niebiescy zakończą sezon na podium. Do rozegrania zostały Rakowowi cztery mecze, w których zmierzy się z Jagiellonią Białystok, Stalą Mielec, Piastem Gliwice i Pogonią Szczecin. Miejsce Rakowa na podium będzie najwyższym w stuletniej historii klubu. Dotychczas była to 8. lokata wywalczona w sezonie 1995/1996. Walkę o jak najwyższe miejsce na podium PKO Ekstraklasy częstochowska drużyna stoczy z zajmującą pierwsze miejsce Legią Warszawa oraz wiceliderem, Pogonią Szczecin. Natomiast w niedzielę czerwono-niebiescy zagrają o kolejny historyczny sukces, czyli zdobycie Pucharu Polski – na stadionie w Lublinie rywalem Rakowa będzie Arka Gdynia.