Krok bliżej! Miedź – Raków 0:2

Raków Częstochowa wygrał 2:0 w wyjazdowym meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Miedzią Legnica i powiększył przewagę w tabeli nad drugą Legią Warszawa do jedenastu punktów!
Trener Marek Papszun w sobotnim meczu nie mógł liczyć na Stratosa Svarnasa, który w starciu z Widzewem obejrzał czwartą żółtą kartkę oraz Iviego Lopeza, który doznał urazu w tym samym spotkaniu. Ich miejsce w wyjściowym składzie zajęli Bogdan Racovițan oraz Vladyslav Kochergin. Raków od pierwszego gwizdka przejął inicjatywę i narzucił swój rytm gry, operując piłką na połowie rywala. W polu karnym Miedzi niebezpiecznie zrobiło się już na początku po rzucie rożnym. Gospodarze byli bliscy gola samobójczego, ale uratował ich Mateusz Abramowicz. W 11. minucie wybiegającego Vladislavsa Gutkovskisa wypatrzył Vladyslav Kochergin. Łotysz zabrał się z piłką, lecz jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców Miedzi. Drużyna Medalików skrupulatnie szukała okazji do stworzenia zagrożenia pod bramką gospodarzy. Bramkę udało się zdobyć w 35. minucie po stałym fragmencie gry i samobójczym trafieniu Damiana Tronta.
W drugiej części gry byliśmy świadkami podobnego obrazu spotkania. Podopieczni trenera Marka Papszuna kontrolowali boiskowe wydarzenia, szukając okazji do podwyższenia prowadzenia. Po jednej z wrzutek Jeana Carlosa głową uderzał Gutkovskis, ale obok słupka bramki Ambramowicza. Chwilę później zespół Medalików ruszył z kontratakiem, lecz w końcowej fazie akcji brakło przysłowiowej kropki nad „i”. Kolejną akcję sam stworzył sobie Bartosz Nowak, który minął dwóch rywali i oddał strzał. Piłka poleciała jednak nieco nad bramką. Raków dopiął swego w 76. minucie. Po stałym fragmencie gry zamieszanie w polu karnym Miedzi wykorzystał Bogdan Racovițan, który zdobył swoją drugą bramkę w czerwono-niebieskich barwach. Nasza drużyna do ostatniego gwizdka kontrolowała sytuację na murawie, odnosząc 21 ligowe zwycięstwo w tym sezonie i powiększając przewagę w tabeli nad drugą Legią do 11 punktów!
Kolejny mecz Medaliki rozegrają w piątek, 28 kwietnia o godzinie 20:30, kiedy przy Limanowskiego 83 będą podejmować Lechią Gdańsk.

Miedź Legnica – Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
Bramki: Tront 35′ (s.), Racovițan 76′
Raków: Kovačević – Racovițan, Petrášek, Arsenić, Papanikolaou, Lederman (82. Berggren), Tudor, Jean Carlos (88. Długosz), Nowak (82. Cebula), Kochergin (72. Wdowiak), Gutkovskis (72. Piasecki)
Miedź: Abramowicz – Gulen (85. Masouras), Chuca, Dominguez, Obieta, Drachal (78. Kobacki), Velkovski (78. Narsingh), Tront (58. Drygas), Carolina, Mijusković, Niewulis
Żółte kartki: Obieta, Drachal, Niewulis – Papanikolaou, Petrášek