Legia Warszawa troszeczkę lepsza od Exact Systems Norwida

Wyrównany mecz rozegrali w sobotę siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa, którzy przegrali w Warszawie z Legią 2:3, ale wywieźli ze stolicy punkt.
Siatkarze Exact Systems Norwida jechali do stolicy po zwycięstwo, bo tylko wygrana przybliżała częstochowian do czołowej ósemki i play-off. O zwycięstwie myśleli też gospodarze, bo przed meczem zajmowali 8. miejsce i cały czas też walczą o czołową ósemkę.
Kibice byli świadkami zaciętego widowiska, choć pierwszy, drugi i czwarty set już tak zacięte nie były. Częstochowianie prowadzili 2:1 w setach, ale w czwartej partii dali Legii narzucić swój styl gry. Gospodarze doprowadzili do tie-breaka i było wiadomo, że drużyny podzielą się punktami. Decydujący set to ponownie zacięta walka. Końcówkę wygrali warszawianie i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:2 i 2 zdobytych punktów. Exact Systems Norwid do Częstochowy wrócił z 1 punktem.
Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili Arkadiusz Żakieta (20 punktów) i Karol Rawiak (19 punktów). Wśród gości najlepiej punktował Łukasz Łapszyński (20 punktów). 17 punktów dla Exact Systems Norwid wywalczył Kamil Długosz.
Exact Systems Norwid po 21 meczach ma 21 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi.

Legia Warszawa – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (18:25, 25:19, 24:26, 25:19, 16:14)
Exact Systems Norwid: Kowalski, Łapszyński, Usowicz, Kryński, Długosz, Zawalski, Podborączyński (libero) – Biliński, Wnuk, Mucha, Gibek, Popiela.