Medale dla tenisistów rozdane

W niedzielę 5 marca zakończyły się rozgrywane od piątku w Hali Sportowej Częstochowa 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Tenisie Stołowym. Wśród 128 zawodników i zawodniczek z całej Polski nie zabrakło przedstawicieli Częstochowy, którymi były: Magdalena Sikorska, Roksana Załomska, Katarzyna Ślifirczyk i Kinga Falarz. Ostatni dzień mistrzostw był dniem rozgrywania finałów poszczególnych gier. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie, efektowne zagrania zawodników i zawodniczek co rusz nagradzane były brawami publiczności. O zaciętości spotkań może świadczyć to, że do wyłonienia zwycięzcy gry pojedynczej mężczyzn potrzeba było aż siedmiu setów. Ostatecznie zwyciężył Daniel Górak (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki), piąty raz w karierze zdobywając mistrzostwo kraju. Pokonał on objawienie turnieju, Marka Badowskiego (KS Gwiazda Bydgoszcz), dziewiętnastolatka, który w drodze do finału pokonał m. in. brązowego medalistę mistrzostw Europy, Jakuba Dyjasa.
Miłym akcentem było wręczenie Natalii Partyce oraz Danielowi Górakowi pamiątkowych dyplomów potwierdzających przyjęcie ich do grona sław polskiego tenisa stołowego.

Medaliści 85. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Tenisie Stołowym: