Pacjent w centrum uwagi – interdyscyplinarne sympozjum na UJD

W czwartek, 28 maja odbyło się Sympozjum Interdyscyplinarne „Pacjent w centrum terapii. Godność, autonomia i bezpieczeństwo Pacjenta w polskim systemie ochrony zdrowia”. Wydarzenie miało miejsce w Auli Magna A-22 na Wydziale Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, przy al. Armii Krajowej 13/15. Sympozjum poświęcone było miejscu pacjenta w systemie ochrony zdrowia oraz roli interdyscyplinarnej współpracy w zapewnianiu bezpiecznej, godnej i skutecznej terapii.

Prof. dr hab. Bogusław Przywora, p.o. Rektora Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie podkreślił, że możliwość organizacji takiego spotkania na Uczelni jest niezwykle cenna i stanowi ważne wydarzenie dla UJD:

Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych Przyrodniczych i Technicznych UJD, dr Anna Nowik-Zając przedstawiła szczegóły dotyczące Sympozjum:

Dr Nowik-Zając przybliżyła również tematy poruszone podczas spotkania:

Barbara Huras, onkolog kliniczny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie oraz prodziekan kierunku lekarskiego UJD, podczas swojego wystąpienia zwróciła szczególną uwagę na współczesne leczenie onkologiczne:

Program wydarzenia został podzielony na cztery części: panel dotyczący farmaceuty jako partnera klinicznego w procesie leczenia, panel poświęcony kompleksowej opiece nad pacjentem przewlekle chorym, część dotyczącą granic, możliwości i przyszłości terapii oraz panel podsumowujący zakończony dyskusją ekspertów.

Pacjent w centrum uwagi – interdyscyplinarne sympozjum na UJD