Pierwsze punkty w lidze Skry Częstochowa

Źródło: sk-skra.pl

Skra Częstochowa wygrała pierwszy mecz w Fortuna 1 Lidze zdobywając tym samym swoje pierwsze punkty. Było to spotkanie z Resovią Rzeszów, które zakończyło się wynikiem 1:0 dla drużyny z Częstochowy, po bramce Macieja Masa.

Choć pierwsza połowa tego nie zapowiadała, Skrze Częstochowa udało się wywalczyć trzy punkty w lidze. – W pierwszej połowie nie realizowaliśmy naszych założeń, druga część była lepsza – mówi Jakub Dziółek, trener klubu z Częstochowy:

Bramka dająca zwycięstwo Skrze padła w drugiej połowie spotkania, dokładnie w 58 minucie. Jej strzelcem był Maciej Mas, który tak opisuje tę sytuację:

Aktualnie, po trzech spotkaniach, Skra Częstochowa zajmuje 11. miejsce w lidze z dorobkiem trzech punktów. Należy jednak pamiętać, że większość klubów w Fortuna 1 Lidze nie rozegrało jeszcze spotkań w ramach trzeciej kolejki. Kolejny mecz częstochowianie rozegrają z Miedzią Legnica. Spotkanie odbędzie się 17 sierpnia o godz. 18.00.