Pierwsze zwycięstwo AZS-u w sezonie!

AZS - Łuczniczka Bydgoszcz fot. ZD

W meczu 4. kolejki PlusLigi, podejmujący w niedzielę 23 października Łuczniczkę Bydgoszcz AZS Częstochowa zwyciężył po emocjonującym spotkaniu 3:2. Dzięki temu zwycięstwu przesunął się w tabeli z ostatniej na 13 pozycję.

Spotkanie dwóch drużyn, które do tej pory nie odniosły jeszcze zwycięstwa w rozgrywkach, dawało pewność, że jeden z zespołów zainkasuje po tym meczu przynajmniej dwa punkty za wygraną. Od pierwszego gwizdka sędziego widać było determinację obu drużyn. Bardziej odporni nerwowo okazali się w pierwszej partii bydgoszczanie, pokonując częstochowian 25:20. Drugi set, wyrównany od samego początku, udało się wygrać AZS-owi na przewagi 27:25. W trzeciej odsłonie spotkania drużyna z Bydgoszczy znów zakasała rękawy i dość pewnie ograła akademików 25:21. Nieliczni kibice stracili nadzieję na sukces. Jednak czwarta partia to popis gry częstochowian. Skuteczne ataki Pawła Adamajtisa i bloki naszych środkowych pozwoliły odskoczyć nawet na dziesięć punktów i kontrolować seta, wygranego do 17. W tie-breaku początkowo prowadzili częstochowianie, jednak przeciwnicy łatwo się nie poddawali i doprowadzili do remisu 8:8. Na szczęście konsekwentna gra w obronie i skuteczność w ataku pozwoliły zawodnikom AZS-U na zwycięstwo w tym secie 15:11, a tym samym w całym spotkaniu 3:2.
Kolejny mecz AZS gra już w najbliższą środę, 26 października, w Olsztynie w derbach akademickich z miejscowym Indykpolem AZS.

AZS Częstochowa – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2
(20:25, 27:25, 21:25, 25:17, 15:11)
Gracz meczu: Paweł Adamajtis.

AZS: Polański, Buczek, Szalacha, Adamajtis, Wawrzyńczyk, Moroz, Adam Kowalski (libero) oraz Tomasz Kowalski, Szymura, Szlubowski, Grebeniuk, Janus.

Łuczniczka: Nowakowski, Katić, Yudin, Sieńko, Gromadowski, Sacharewicz, Czunkiewicz (libero) oraz Jurkiewicz, Szczurek, Siwicki.