Porażka częstochowskich siatkarzy

foto

Siatkarze AZS Częstochowa przegrali w pierwszej kolejce PlusLigi z Cerradem Czarnymi w Radomiu 0:3. Pierwszy set wskazywał, że mecz może być wyrównany, bo w partii otwarcia aż osiemnaście razy na tablicy wyników był remis, a drużyny długo nie mogły oderwać się od rywali. Wreszcie częstochowianie w dwóch ustawieniach zbudowali czteropunktową przewagę i prowadzili 18:14. Niestety, tak jak szybko tę przewagę osiągnęli, tak szybko ją stracili. Dwa błędy – w przyjęciu i ataku – Stanisława Wawrzyńczyka napędziły rywali, którzy zdobyli pięć punktów z rzędu.

Radomianie wygrywali 24:22, ale częstochowski zespół jeszcze raz zerwał się do walki i doprowadził do gry na przewagi. Niestety, na więcej stać go nie było – Akademicy obronili w sumie trzy piłki setowe, ale po ataku Wojciecha Żalińskiego nie udało już im się przedłużyć walki. Akademicy zrobili wiele, by nie przegrać ligowej inauguracji do zera i w trzecim secie znów postawili się grającym w najbardziej niewygodnej dla wszystkich rywali hali. Set długo był wyrównany, ostatni remis zanotowano przy wyniku 13:13, później jeszcze było 14:15, ale w końcówce górą byli gospodarze, którzy mieli przewagę zwłaszcza na zagrywce.

Cerrad Czarni uciekli na pięć punktów (20:15) i ostatecznie złamali opór częstochowskiej drużyny, która w końcówce nie umiała już nawiązać walki. Ostatni punkt asem serwisowym zdobył Łukasz Wiese. Kolejne spotkanie Akademicy rozegrają już w piątek, gdy o godz. 17.30 w Hali Sportowej Częstochowa podejmą Jastrzębski Węgiel.