Raków Częstochowa w finale Pucharu Polski!

Raków Częstochowa/Foto. Raków Częstochowa

Udało się! Częstochowianie mają powód do radości, ponieważ piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali na wyjeździe Cracovię Kraków, tym samym zapewniając sobie po raz drugi w historii miejsce w finale Pucharu Polski! W finale zaś zmierzy się w Lublinie z Arką Gdynią.

Jest to naprawdę historyczny moment dla Rakowa, ponieważ już drugi raz w historii drużyna czerwono-niebieskich stanął przed szansą zdobycia Pucharu Polski. Michał Szprendałowicz, rzecznik prasowy Rakowa, nie ukrywa swojej radości, lecz przypomina wszystkim kibicom, że jest to tylko częściowe zwycięstwo, ponieważ finał wszystko rozstrzygnie:

Znakomitym rajdem w 27. minucie popisał się Kamil Piątkowski – reprezentant Polski. Po dośrodkowaniu w pole karne do Jakuba Araka i jego strzale głową Raków zyskał prowadzenie. Po przerwie Cracovia zaatakowała i momentami zdołała przejąć inicjatywę. Jednak do ostatnich minut nie przekładało to się na bramkę. Dopiero w 87. minucie gospodarze zdołali wyrównać, po wykorzystanym rzucie wolnym. Niespełna 120 sekund później czerwono-niebiescy zdobyli kolejną bramkę, co zapewniło im awans do finału, w którym zmierzą się z Arką Gdynią.

Arka Gdynia również jest zdeterminowana by sięgnąć po Puchar Polski. Czy Drużyna znad morza jest dla częstochowian powodem do obaw?:

Mecz Raków Częstochowa – Arka Gdynia odbędzie się w niedzielę, 2 maja, na Arenie Lublin o godzinie 16:00. Spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się bez udziału publiczności.