Raków Częstochowa zdobywcą Superpucharu Polski 2021!

Raków Częstochowa zdobywcą Superpucharu Polski 2021 fot. Fb. Raków Częstochowa

Czerwono-Niebiescy przynieśli swoim kibicom kolejny powód do dumy! W sobotę 17 lipca piłkarze Rakowa Częstochowa zdobyli Superpuchar Polski. W rozegranym w Warszawie spotkaniu podopieczni trenera Marka Papszuna pokonali po rzutach karnych miejscową Legię.

W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 (1:0). Częstochowianie objęli prowadzenie w 10. minucie po golu Chorwata Frana Tudora. Wyrównał w doliczonym czasie gry drugiej połowy Azer Mahir Emreli (90+3′). W konkursie „jedenastek” lepszy okazał się Raków, który wygrał 4-3.

Z sukcesu swojego zespołu cieszy się trener Marek Papszun:

Z kolei szkoleniowiec Legii Czesław Michniewicz myślami jest już przy środowym meczu w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów:

To pierwszy krajowy superpuchar w historii klubu z Częstochowy. Z kolei Legia przegrała po raz ósmy z rzędu mecz o to trofeum. Ostatni raz warszawianie zdobyli ten puchar 13 lat temu.