Raków gorszy od ROW-u

rakow korona

Piłkarze Rakowa nie pozostawili po sobie najlepszego wrażenia w ostatnim tegorocznym meczu przy Limanowskiego. Po bardzo słabej grze ulegli rybnickiemu Energetykowi 0:2 i spadli na 9. miejsce w tabeli. Goście wyszli na prowadzenie w 22. minucie po bramce Szymona Sobczaka. W tej części gry Raków praktycznie w ogóle nie zagroził drużynie gości, a z boiska wiało nudą.

W drugiej odsłonie nie było wiele lepiej, a na pierwszy celny i groźny strzał czerwono-niebieskich kibice musieli czekać do 88. minuty. Wcześniej, w 83. minucie na 2:0 strzałem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego podwyższył Michał Płonka i stało się jasne, że trzy punkty tego dnia odjadą do Rybnika. W ostatnim tegorocznym meczu, Raków zagra za tydzień w Stalowej Woli ze Stalą (29.11, godz. 13.00).

Raków Częstochowa – Energetyk ROW Rybnik 0:2 (0:1)

0-1 Sz. Sobczak ’22

0-2 M. Płonka ’83