Raków gromi kolejnego rywala

Po okazałym zwycięstwie w poprzedniej kolejce nad Legią Warszawa 4:0, Raków Częstochowa gromi kolejnego rywala. Tym razem czerwono-niebieskim nie sprostał w 10.kolejce PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom, któremu podopieczni Marka Papszuna strzelili na własnym stadionie 3 gole, zachowując przy tym czyste konto. Bramki zdobyli: Fabian Piasecki (45+3′), Stratos Svarnas (47′) i Ivi Lopez (52′).

Ze zdobycia trzech punktów przed przerwą reprezentacyjną oraz z dobrej gry swojej drużyny cieszył się trener częstochowian Marek Papszun:

Trener Radomiaka Mariusz Lewandowski zdiagnozował przyczyny porażki swojej drużyny, doceniając klasę rywala, jakim był Raków:

Teraz czas na wrześniową przerwę reprezentacyjną. Medaliki do gry wrócą w niedzielę, 2 października w wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź. Kolejne domowe spotkanie Raków rozegra natomiast w poniedziałek, 10 października z Miedzią Legnica.

Raków Częstochowa – Radomiak Radom 3:0 (1:0)
Bramki: Piasecki 45, Svarnas 46, Ivi 52

Raków: Kovačević – Rundić, Arsenić, Svarnas, Kun (85. Długosz), Papanikolaou, Kochergin (81. Berggren), Tudor, Ivi (68. Wdowiak), Nowak (81. Szelągowski), Piasecki (68. Gutkovskis)

Radomiak: Kobylak – Grzybek, Justiniano, Rossi, Abramowicz, Cele (65. Nowakowski), Nascimento (62. Luizao), Pik (62. Leandro), Alves (75. Pawłowski), Semedo, Maurides