Raków na fali spotkań

Źródło fot. Raków Częstochowa

W piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie nadrabiano w ostatnim czasie zaległości z czwartej kolejki. W meczu wicemistrza z beniaminkiem nastąpił podział punktów.

Raków Częstochowa zremisował z Radomiakiem Radom 2:2. Gospodarze prowadzili od szóstej minuty, w której to rzut karny wykorzystał Ivi Lopez. Radomiak odpowiedział dwoma golami Mauridesa w 23. i 72. minucie meczu. Remis częstochowianom dał w 79. minucie Sebastian Musiolik. Świeżo po meczu Marek Papszun, trener Rakowa rozżalony podsumował środowe spotkanie:

Po meczu trener gości Dariusz Banasik powiedział, że jego zespół stać było na znacznie więcej:

W tabeli PKO BP Ekstraklasy prowadzi poznański Lech z 18 punktami. Raków ze stratą trzech punktów zajmuje piąte miejsce, Radomiak jest dziewiąty i ma na swoim koncie 11 punktów. Teraz przed czerwono-niebieskimi kolejne starcie, tym razem w niedzielę 3 października drużyna spod Jasnej Góry zmierzy się z Wartą Poznań – mówi Michał Szprendałowicz, rzecznik prasowy Rakowa:

Czy Rakowowi uda się wygrać w niedzielnym spotkaniu z Wartą? Drużyna z Poznania znajduje się obecnie na 16. miejscu w tabeli i ma najgorszy okres od momentu, kiedy awansowała do PKO Ekstraklasy. W ostatnim spotkaniu poznaniacy odpadli z rozgrywek o Puchar Polski, pokonani przez III Ligową Olimpię Grudziądz.