Raków o krok od Ekstraklasy!

W niedzielne (14.04) popołudnie piłkarze RKS Rakowa wywalczyli kolejne zwycięstwo. W meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi częstochowianie pokonali Wartę Poznań 3:0.

Po bezbramkowej pierwszej połowie gospodarze objęli prowadzenie w 49. minucie, kiedy piłkę do własnej siatki skierował kapitan Warty Bartosz Kieliba. W ostatnim kwadransie natomiast dwukrotnie skutecznością popisał się Miłosz Szczepański. Trener „Czerwono-Niebieskich” Marek Papszun podkreślał drogę, jaką przebyli jego podopieczni, żeby znaleźć się o krok od Ekstraklasy:

Kolejna porażka zespołu z Poznania skomplikowała jej pozycję w tabeli. Warta, choć jeszcze jest nad kreską, to od strefy spadkowej dzielą ją zaledwie dwa punkty. Mówi trener Warty Poznań Petr Nemec:

By go przypieczętować, piłkarze Rakowa potrzebują zaledwie jednego zwycięstwa w pozostałych sześciu kolejkach. Najbliższa okazja już w czwartek (18.04), kiedy to Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Bytovią Bytów.