Raków przegrywa w Gdańsku

W sobotni wieczór 4 grudnia Raków Częstochowa na wyjeździe zmierzył się Lechią Gdańsk. Mecz odbył się w ramach 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Lechii. Na listę strzelców dla Rakowa wpisał się Ben Lederman.

Pomimo dobrej pierwszej połowy w wykonaniu częstochowian i prowadzenia do przerwy po pięknym golu Bena Ledermana w 16. minucie spotkania, w drugiej czegoś zabrakło. Tak na pomeczowej konferencji spotkanie podsumował Marek Papszun, trener Rakowa Częstochowa:

Gospodarze wczorajszego spotkania odpowiedzieli już na początku drugiej połowy. Stan remisowy utrzymywał się do 77. minuty. Wtedy po raz drugi na bramkę Vladana Kovacievica skutecznie strzelał turecki napastnik Ilkay Durmus. Pomimo gry w przewadze po czerwonej kartce dla Michała Nalepy Raków stracił trzecią bramkę w końcówce spotkania, a jej autorem był Flávio Paixão. Trener Lechii Gdańsk, Tomasz Kaczmarek na pomeczowej konferencji pewnie twierdził, że jego słusznie zwyciężył w tym meczu:

Na dzień dzisiejszy Raków zajmuje 4. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Następne spotkanie czerwono-niebieskich to mecz w ramach 18. kolejki rozgrywek. Raków na własnym stadionie podejmie drużynę Piasta Gliwice. Pierwszy gwizdek sędziego w tym pojedynku 10 grudnia o godzinie 20:30.